Roman Bíro

Roman Bíro

Odmalička rád športoval, keďže mal pred sebou športové vzory v podobe rodičov. Vyskúšal mnoho športov, profesionálne hrával futbal aj volejbal. V športe ale veľký talent necítil, takže si všetko musel vydrieť poctivým tréningom. Za to mu to ale celkom páli, tak sa vybral študovať 8-ročné gymnázium, so zameraním na informatiku. V 13-tich začal cvičiť v posilňovni a s vlastnou váhou, no až o rok neskôr zistil, aký druh pohybu ho skutočne napĺňa - prvýkrát vstúpil do telocvične nitrianskej APF. Vpred ho hnala hlavne jeho cieľavedomosť a vôla nikdy sa nevzdať. Napredoval a v 17-tich rokoch dostal ponuku robiť zastupujúceho trénera APF v Nitre. Okrem toho začal trénovať aj ženské skupinové tréningy v pohybovom centre. Po skončení gymnázia sa vybral na informatickú vysokú školu do Bratislavy. Po roku zistil, že ho to nenapĺňa a tak sa dal naplno na trénerskú cestu.
 
Dnes už má odtrénovaných už viac než 2000 hodín tréningov. Aktuálnou prioritou je odovzdávať skúsenosti a vedomosti nie len v Skill Labe (hlavný tréner prípravky pre deti, APF tréningy) ale aj mimo neho (osobné, skupinové, kondičné a prípravné tréningy, konzultácie). Je tvrdý zástanca vzdelávania, napredovania a kvalitných informácií. Práve preto sa po rokoch samovzdelávania rozhodol študovať odbor kondičné trénerstvo na FTVŠ UK. Na prvé miesto kladie vždy zdravie, až potom výkon či estetiku.
Okrem toho, že Vám veľmi rád pomôže a poradí, neodmietne silovú či akrobatickú výzvu. Taktiež si rád zmeria sily v ping pongu, tenise, biliarde, šachu či bojových umeniach.
 
Viac o Romanovi si môžete pozrieť tu:
 

Profil

 

  • narodil sa v roku 1995
  • študent FTVŠ UK
  • certifikovaný tréner pre kulturistiku, fitness, silový trojboj a cvičenia pre ženy
  • tréner od roku 2013
Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.